sobota, 28 lutego 2015

Podsumowanie miesiącaDobiegł końca najkrótszy miesiąc roku. Dla mnie w lutym działo się bardzo dużo – przede wszystkim miałam egzaminy na uczelni, obchodziłam również urodziny swoje i przyjaciółki. Po tygodniu przerwy zaczęłam również nowy semestr, co oznacza nowe wyzwania, dużo czytania i jeszcze więcej nauki.
Zapraszam zatem na lutowe podsumowanie tego, co wydarzyło się w świecie filmu i muzyki – a działo się sporo:

PODSUMOWANIE FILMOWE

Luty był miesiącem festiwali filmowych. Statuetki rozdano w Madrycie, Londynie oraz Hollywood. Poniżej przedstawiam krótkie zestawienie:

Goya 2015


Dnia 7 lutego na gali wręczenia nagród Hiszpańskiej Akademii Filmowej w tym roku bezkonkurencyjny okazał się thriller „La isla minima” („Marshland”) Alberto Rodigueza – zdobył on aż 10 statuetek. Nagrodę otrzymała także „Ida”, w kategorii najlepszy film Obcojęzyczny. Pełną listę zwycięzców możecie znaleźć tutaj.
  


BAFTA 2015


8 lutego odbyła się londyńska gala wręczenia nagród BAFTA. Triumfatorem gali okazał się „Grand Budapest Hotel”, wygrywając w pięciu z jedenastu nominowanych kategorii, a statuetka za najlepszy film obcojęzyczny powędrowała do „Idy”. Listę nagrodzonych znajdziecie tutaj.


Złote Maliny 2015


Zgodnie z tradycją dzień przed wręczeniem Oscarów rozdano niechlubne Złote Maliny. Najwięcej statuetek, bo aż cztery, zdobył film „Kirk’s Cameron Saving Christmas”. Po raz pierwszy przyznano również Antymalinę – ofiarowaną dawnym zdobywcom Złotej Maliny, którzy się zrehabilitowali – i ta nagroda powędrowała do Bena Afflecka. Pełną listę nagrodzonych możecie znaleźć tutaj.
Oscary 2015


W tym roku na oscarowej ceremonii znalazło się dwóch triumfatorów – „Birdman” i „Grand Budapest Hotel” zdobyli aż po cztery statuetki. Zaś w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny zwyciężyła „Ida”. Warto też wspomnieć, że polski film nagrodzono również na gali tzw. „Niezależnych Oscarów” (Film Independent Spirits Awards). Pełną listę oscarowych zwycięzców znajdziecie tutaj.
PODSUMOWANIE MUZYCZNE

Brit Music 2015 rozdane

Na tegorocznej gali wręczenia brytyjskich nagród muzycznych, która odbyła się 25 lutego, największe triumfy święciło dwóch artystów – Sam Smith i Ed Sheeran, którzy zdobyli po dwie statuetki. Dużo emocji wzbudzili nie tyle zwycięzcy, co występujący na gali artyści: Madonna upadła na scenie, a Kanye West dał pełne ognia show. Listę nagrodzonych możecie znaleźć tutaj.źródła: 1, 2

4 komentarze:

 1. O tak, działo się w tym miesiącu.Obyś zdołała sprostać wszystkim wyzwaniom w nadchodzącym miesiącu.Oscary były tematem numer jeden, ale przyznam, że nic nie słyszałam o Złotych Malinach 2015!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dziękuję :) no widzisz, a Maliny rozdają co roku - jest zabawnie, bo raz było tak, że aktorka (nie pamiętam nazwiska) dostała Malinę, a dzień później Oscara.

   Usuń
  2. Sandra Bullock :) - LegoLegolas

   Usuń