niedziela, 31 maja 2015

Podsumowanie miesiącaMiesiąc maj dobiegł końca. W ciągu tych trzydziestu jeden dni sporo się działo, a z każdym kolejnym dniem rosła we mnie myśl, że nieuchronnie zbliża się czas sesji. Oby się udało.
Zatem żeby odpędzić złe myśli chociaż na chwilę, zapraszam na krótkie zestawienie najciekawszych wydarzeń filmowych i muzycznych, które miały miejsce w maju.

PODSUMOWANIE FILMOWE
                                       8. PKO Off Camera zakończona

źródło: <klik>
W dniach 1-10 maja w Krakowie odbyła się ósma edycja festiwalu filmowego PKO Off Camera, który jest festiwalem niezależnych filmów polskich i zagranicznych. W ciągu dziewięciu dni trwania festiwalu widzowie mogli obejrzeć ponad sto filmów, spotkać kilkuset zaproszonych gości oraz wziąć udział w koncertach, pokazach plenerowych, wystawach rozmowach z twórcami kina czy warsztatach branżowych. Wśród nagrodzonych filmów znalazły się m.in. „Body/Ciało”, „Ixcanul” i „Bogowie”. Pełną listę nagrodzonych można zobaczyć na oficjalnej stronie festiwalu.


Koniec Festiwalu w Cannes – Złota Palma przyznana

źródło: <klik>
Tegoroczna 68. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes odbyła się w dniach 13-14 maja. To jedna z najważniejszych imprez branżowych o wymiarze międzynarodowym. Tym razem festiwalowe jury przyznało Złotą Palmę filmowi „Dheepan”. Grand Prix zdobył „Syn Szawła”, a Nagrodę Jury przyznano „Homarowi”. Lista wszystkich nagrodzonych filmów jest dostępna na oficjalnej stronie festiwalu.PODSUMOWANIE MUZYCZNE
Gala Billboard Music Awards
           
źródło: <klik>
W MGM Grand Garden Arena w Las Vegas 17 maja odbyła się ważna impreza muzyczna Billboard Music Awards 2015. Za największą triumfatorkę gali można śmiało uznać Taylor Swift, która zgarnęła aż osiem nagród, w tym w kategorii Najlepsza Artystka. Wśród laureatów znalazło się również miejsce dla m.in. Sama Smitha, One Direction, Iggy Azazea’i czy Lindsey Stirling. Pełną listę zwycięzców można przeczytać na oficjalnej stronie Billboardu.Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej za nami

źródło: <klik>
Jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki filmowej na świecie, czyli Festiwal Muzyki Filmowej, odbyło się w dniach 27-31 maja. Była to ósma edycja Festiwalu, która jak co roku zgromadziła plejadę gwiazd polskiej i amerykańskiej muzyki telewizyjnej oraz kilkudziesięciotysięczną publiczność. Były wielkie gale, plenerowe pokazy filmów, projekcje z muzyką na żywo, a także spotkania i dyskusje. Wręczono również 3 prestiżowe statuetki: laureatem FMF Young Talent Award został włoski kompozytor Antonio di Iorio, nagrodę FMF Ambasador otrzymał wieloletni przyjaciel Festiwalu, kompozytor i dyrygent Diego Navarro, zaś Nagrodę im. Wojciecha Kilara – Elliot Goldenthal.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz