czwartek, 30 kwietnia 2015

Podsumowanie miesiącaWitam was w ostatnim dniu kwietnia. W tym miesiącu różnie u mnie bywało, jak to z pogodą – raz cieplej, raz deszczowo, ale ogólnie rzecz biorąc mogę zaliczyć kwiecień do udanych. Wreszcie poczułam wiosnę, w dodatku rozpoczęłam praktyki w wymarzonym miejscu. Nic, tylko się cieszyć.
Zapraszam zatem na muzyczne i filmowe podsumowanie kwietnia.

PODSUMOWANIE MUZYCZNE

Fryderyki 2015 rozdane

źródło: <klik>
Dnia 23 kwietnia odbyło się dwudzieste pierwsze rozdanie nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2015. Jako pierwsze zostały przyznane statuetki w kategorii muzyki poważnej, w której największym zwycięzcą okazał się sekstet wokalny muzyki współczesnej proMODERN, zdobywając aż dwie statuetki. W muzyce rozrywkowej zaś triumfowała nagrodzona dwoma Fryderykami Natalia Przybysz, a w muzyce jazzowej Marcin Wasilewski. Złote Fryderyki powędrowały do Lecha Janerki, Kazimierza Korda oraz Janusza Muniaka. Pełną listę laureatów znajdziecie tutajPODSUMOWANIE FILMOWE

29. Tarnowska Nagroda Filmowa
źródło: <klik>
W dniach 18-26 kwietnia w Tarnowie miał miejsce festiwal polskich filmów fabularnych i jednocześnie jeden z najstarszych polskich festiwali filmowych – Tarnowska Nagroda Filmowa. W tym roku o statuetki walczyło 12 filmów fabularnych, których projekcje (a także bajek prezentowanych konkursie Kino Młodego Widza, oraz filmów dokumentalnych) odbywały się w Kinie Marzenie. Festiwalowi towarzyszyło również sporo atrakcji, m.in. wystawy fotograficzne, warsztaty, namiot festiwalowy ze strefami książki, muzyki czy filmu. Nie zabrakło również koncertów. W trakcie finałowej gali na tarnowskim rynku wręczono statuetki wybranym przez jury filmom, a wśród laureatów znalazły się takie filmy jak „Body/Ciało” i „Fotograf”. Listę wszystkich nagrodzonych możecie znaleźć tutaj.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz