wtorek, 30 czerwca 2015

Podsumowanie miesiącaCzerwiec to pierwszy z letnich i wakacyjnych miesięcy. To nie tylko czas końca nauki i rozpoczęcia wakacji, ale również wyników matur oraz sesji egzaminacyjnych. Dla mnie na szczęście zakończył się dobrze – wszystkie egzaminy zdałam w pierwszych terminach oraz udało mi się nawiązać współpracę z dziennikiem internetowym Japonia-Online. Zamierzam też więcej uwagi poświęcić blogowaniu, więc czeka Was tu sporo recenzji i innych tekstów.
Tymczasem zapraszam na filmowe i muzyczne podsumowanie czerwca.
źródła: 12, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

PODSUMOWANIE FILMOWE
„Młodzi i Film” – Festiwal Debiutów Filmowych

W sobotę, tj. dnia 27 czerwca, zakończył się 34. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych. W ramach wydarzenia odbywały się nie tylko seanse projekcji konkursowych, ale również debaty, wystawy, panele, koncerty i warsztaty. Jury pod przewodnictwem Łukasza Palkowskiego i Marii Sadowskiej obejrzało łącznie 69 filmów w dwóch konkursowych sekcjach. Film „Polskie gówno” zwyciężył w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych, zaś w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Fabularnych nagrodzono trzy filmy: „Dokument”, „Dzień Babci” i „Mów do mnie”. Nagrodę publiczności uzyskał obraz „Noc Walpurgi”. Pełną listę nagrodzonych można przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu.Saturny 2015: „Interstellar” zdobywa sześć statuetek

Dnia 26 czerwca Akademia Science Fiction, Fantasy i Horroru przyznała prestiżowe branżowe nagrody, czyli Saturny. Największym triumfatorem okazał się film „Interstellar”, zgarniając aż sześć statuetek. Nagrody zdobyły również takie filmy jak „Hobbit. Bitwa pięciu armii”, „Niezłomny” oraz „Drakula. Historia Nieznana”, a także seriale – m.in. „Hannibal” i „Gra o tron”. Listę wszystkich nagrodzonych można przeczytać na oficjalnej Saturnów oraz na portalu filmweb.pl.

PODSUMOWANIE MUZYCZNE
Opole 2015: 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej

W dniach 12-14 czerwca miał miejsce jeden z najważniejszych festiwali w polskiej muzyce – Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Polskie muzyczne święto trwało przez trzy dni. Pierwszego dnia, w piątek, odbył się koncert debiutów ze Skaldami oraz koncert poświęcony Jeremiemu Przyborze, w sobotę koncert SuperJedynek i SuperPremier oraz recital Edyty Górniak, zaś zwieńczeniem festiwalu był niedzielny koncert z okazji 90. urodzin Polskiego Radia. W SuperJedynkach zwyciężyli m.in. Enej i Perfect, zaś laureatem tegorocznych SuperPremier został Michał Szpak z utworem „Jesteś bohaterem”.

Metal Hammer Festival 2015 za nami

Siódma edycja festiwalu Metal Hammer dobiegła końca. Koncert dla fanów heavy metalu i szeroko pojętego rocka progresywnego odbył się 27 czerwca w katowickim Spodku. Zgromadził około 4-5 tysięcy widzów. Od godziny 14.00 zagrali m.in. Art of Illusion, Collage, Riverside oraz gwiazdy wieczoru – Dream Theater.1 komentarz:

  1. Na Opole muszę kiedyś jechać. To musi być przeżycie!

    OdpowiedzUsuń