poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Podsumowanie miesiącaWitam Was gorąco (dosłownie) w notce podsumowującej sierpień. Pogoda nas nie oszczędza, ale to nic – w końcu jest koniec wakacji i kto jej zabroni nas smażyć. No ale cóż, na tym polega urok wolnych od nauki miesięcy: upały, wolność i dobra zabawa. Ja swój sierpień z pewnością mogę zaliczyć do udanych – moja recenzja zbioru opowiadań Charlesa Bukowskiego "Najpiękniejsza dziewczyna w mieście" (pełną wersję możecie przeczytać tutaj) została opublikowana w wakacyjnym wydaniu magazynu książkowego Fanbook, w dziale "Blogerzy polecają". Super!
Okładka wakacyjnego wydania.

Mój tekst jako jeden z pięciu wybranych przez redakcję.

Ten miesiąc był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Pod wpływem chwili podjęłam decyzję dosłownie kilka godzin wcześniej, wahając się do ostatniego momentu, i pojechałam na Czad Festiwal do Straszęcina na jeden dzień tylko po to, aby zobaczyć Within Temptation na żywo. Spontany są najlepsze na świecie, wierzcie mi na słowo. Nigdy nie zapomnę tego weekendu.
Podrzucam filmik nagrany przez moją przyjaciółkę, która pojechała ze mną:Wróćmy teraz jednak do podsumowania. W sierpniu sporo się działo w świecie filmu i muzyki, więc zapraszam do przeczytania krótkiego zestawienia wydarzeń filmowych i muzycznych, które zwróciły moją uwagę.

PODSUMOWANIE FILMOWE

9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi


Festiwal Dwa Brzegi jest wydarzeniem kulturalnym prezentującym filmy – polskie i zagraniczne – ważne i kluczowe dla rozwoju kinematografii. Festiwal rozszerza działalność również o spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin. W tym roku odbywał się on w dniach 1-9 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu, gromadząc tłumy widzów. W ramach festiwalu miał miejsce m.in. plebiscyt publiczności, w którym widzowie wybrali 5 najlepszych festiwalowych filmów. Zwyciężył dokument Bryna Evansa „Hip hop nie zna wieku”, drugie miejsce zajął „Whiplash”, na trzecim uplasowała się „Sól ziemi”, a zestawienie zamykają „Zupełnie nowy testament” oraz „Pieśni bez ojczyzny”. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na oficjalnej stronie. 

Teen Choice Awards 2015 – nagrody filmowe i telewizyjne


16 sierpnia w Los Angeles rozdano statuetki Teen Choice Awards. W kategoriach filmowych najważniejszymi laureatami zostali m.in. „Zostań, jeśli kochasz”, „Szybcy i wściekli 7”, „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” czy „Papierowe Miasta”. Statuetki odebrali także Channing Tatum, Shailene Woodley, Bella Thorne oraz Cara Delevingne. Natomiast zwycięzcami wśród nominowanych z małego ekranu okazali się m.in. „Pamiętniki wampirów”, „Słodkie kłamstewka” i „Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”. Pełną listę nagrodzonych, a także zwycięzców w kategoriach muzycznych, można przeczytać na oficjalnej stronie TWA.PODSUMOWANIE MUZYCZNE
Sierpniowe festiwale muzyczne
Lato to czas festiwali muzycznych. W lipcowym podsumowaniu wspomniałam tylko o dwóch, zaś teraz postanowiłam się poprawić i napisać trochę więcej. Chociaż „napisać” to trochę za duże słowo, ponieważ ograniczę się tylko do pokazania Wam plakatów poszczególnych imprez. Kto nie był, niech żałuje – ja byłam tylko na jeden dzień, ale chyba zacznę częściej pojawiać się na takich imprezach.

OFF Festival

Cieszanów Rock FestivalLife Music Festival

Czad Festivalźródła: 1, 2, 3, 4, 5, 6

2 komentarze:

  1. Widzę, że u Ciebie też się działo. Wielkie, wielkie gratulacje dotyczące tekstu w Fanbooku :)

    OdpowiedzUsuń