wtorek, 17 stycznia 2017

10 aplikacji na Androida, które warto sprawdzić


Smartfon należy do rzeczy niezbędnych (obok kluczy, portfela, słuchawek, książki i dokumentów), bez których nie wychodzę z domu.  Dziś zatem będzie o aplikacjach, które bardzo polecam.
 
Żyjemy w czasach, w których dostęp do gadżetów elektronicznych może mieć praktycznie każdy. Ciągle pojawiają się głosy oburzenia, że młodzież i dzieciaki nie potrafią oderwać się od tabletów czy smartfonów, ale nie da się ukryć, że te urządzenia są przydatne. Sama jestem użytkowniczką mądrego telefonu i muszę przyznać, że nieraz ratował mi tyłek w wielu sytuacjach: głównie za sprawą aplikacji. Poniżej krótka lista tych, których używam i szczerze polecam – oprócz tych znanych (Messenger, Snapchat, Instagram… też z nich korzystam, ale zna je praktycznie każdy, więc polecanie ich nie ma sensu). Znajdą się w nich zarówno aplikacje związane z edukacją, jak i życiem codziennym czy rozrywką.

AKTUALNE GAZETKI PROMOCYJNE
Apka, która przydaje się przy okazji zakupów. Zawiera aktualne oferty promocyjne z wielu sklepów, takich jak m.in. Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan, Pepco, Media Expert czy Rossmann. Po ustaleniu lokalizacji można wyszukać najbliższe sklepy i galerie handlowe, a także tworzyć listy zakupów, pobrać gazetki z obniżkami do przeglądania offline oraz wprowadzić swoje karty lojalnościowe.

CCLEANER

Przydatna aplikacja do czyszczenia telefonu. Wykrywa to, co zaśmieca naszego smartfona i jest niepotrzebne. Szybko sprawnie można oczyścić system ze zbędnych plików, które tylko zajmują miejsce. Jest prosta w obsłudze, pomaga w monitorowaniu pamięci telefonu i przyspieszeniu jego działania. Jedna z niezbędnych aplikacji.


FACEBOOK LITE

Muszę przyznać, że odkryłam ją i zainstalowałam zupełnie niedawno. Mimo to ośmielę się stwierdzić, że jest dużo lepsza od oficjalnej facebookowej apki. Działa praktycznie tak samo jak ona, lecz zajmuje o wiele mniej miejsca, nie zacina się, jest przejrzysta i dobrze zrobiona. Nie mam zastrzeżeń.

GOOGLE KEEP – NOTATKI I LISTY


Momentami nie wiem, co bym zrobiła, gdyby nie ta apka. Często mam tak, że muszę coś pilnie zanotować, a nie mam przy sobie notesu i czegoś do pisania. Wtedy korzystam z Keep – notuję tu praktycznie wszystko, co przyjdzie mi do głowy. Aplikacja pozwala na tworzenie notatek głosowych, które zostają automatycznie przetranskrybowane, list zakupów i przypomnień, a dzięki kolorowym oznaczeniom oraz etykietom można łatwo wyszukać to, czego potrzebujemy.

KOBIECEPORADY.PL

Sympatyczna i darmowa apka stworzona przez portal dla kobiet. Bardzo przejrzysta i prosta w obsłudze. Znajduje się tutaj całe mnóstwo informacji na przeróżne tematy, m.in. mody, urody, urządzaniu domu i mieszkania, diety, rodziny i dziecka – czyli porady, które mogą się przydać każdej kobiecie. Teksty podzielone na poszczególne kategorie można dodawać do ulubionych, a baza porad jest codziennie aktualizowana. To chyba jedyna babska aplikacja, którą lubię i polecam.

MCDONALD’S POLSKA
Co tu dużo pisać – aplikacja, którą znają głodni studenci. Niezbędne info o aktualnych promocjach w znanym fastfoodzie, a także jego całej ofercie.

MOBILEMPK

Jedna z najlepszych aplikacji, które używam. Przedstawia rozkład jazdy autobusów i tramwajów z wielu polskich miast. Do pobrania danego spisu potrzebne jest połączenie z Internetem (przy jego aktualizacji również), a później, podczas sprawdzania dojazdu, nie ma już takiej potrzeby. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, za wersję pro trzeba dopłacić. Bardzo, bardzo przydatna.

SŁOWNIK SYNONIMÓW

Dobra rzecz dla pracujących (i nie tylko) przy tekstach. Zawiera ponad 44 tysiące słów i związków wyrazowych, które dzięki wyszukiwarce można bardzo łatwo znaleźć. Po kliknięciu na dany wyraz wyświetla się lista słów o podobnym znaczeniu, a wyrazy można potem dodać do ulubionych. Apka działa także bez połączenia z Internetem i przy okazji zajmuje niewiele miejsca w pamięci telefonu. Dla mnie – jedna z niezbędnych.

TIMETABLE
Aplikacja służąca mi jako plan lekcji. Jest przejrzysta, łatwa w obsłudze i bardzo przydatna. Można w niej ustawić zarówno szczegółowy harmonogram zajęć (łącznie z numerami sal, nazwiskami prowadzących oraz rodzajem przedmiotów), jak i czas trwania semestru, przypomnienia o ważnych egzaminach i zadaniach oraz dni wolne od nauki. Poszczególne zajęcia można oznaczyć różnymi kolorami, co może być przydatne zwłaszcza dla wzrokowców.


WIELOJĘZYCZNY SŁOWNIK POLSKI OFFLINE
Jedna z moich ulubionych aplikacji. Słownik, który zawiera tłumaczenia polskich wyrazów i odwrotnie na kilkadziesiąt języków, m.in. angielski, arabski, bułgarski, chiński, esperanto, francuski, litewski, rosyjski, serbski, turecki czy włoski. Po kliknięciu danego hasła umożliwia również odtworzenie jego wymowy. Działa bez połączenia z Internetem, co bardzo ułatwia korzystanie z niej, i jest darmowa. Jedyne, czego mogłabym się przyczepić, to brak przykładowych zwrotów czy zdań z wyszukanym hasłem, ale i tak oceniam tę aplikację bardzo wysoko.

Przypominam o lajkowaniu fanpage'a na Facebooku!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz