czwartek, 14 lutego 2019

Premiery filmowe: 14 i 15 lutegoStandardowo premiery filmowe w naszym kraju zdarzają się w piątki, jednak czasem dystrybutorzy zmieniają tę tradycję. Na przykład na walentynki, a co.

Tym razem zaczynamy od adaptacji znanej mangi, by na drugi dzień przenieść się w zupełnie inne klimaty. Czeka tam animacja o przygodach wikinga i jego smoka, wojenna Praga, dwa horrory i snowboard. Jest w czym wybierać. Miłego oglądania!
źródło: kinoinfo.pl.

„Alita: Battle Angel”, reż. Robert Rodriguez, 2019

Alita jest cyborgiem. Budzi się w świecie przyszłości, którego nie zna. Opiekuje się nią naukowiec, który stara się ją chronić przed jej przeszłością.

„Jak wytresować smoka 3 [How to Train Your Dragon: The Hidden World]”, reż. Dean DeBlois, 2019

Ostatnia część przygód wikinga Czkawki i jego smoka Szczerbatka. Tym razem nad ich krainię nadciąga potężne zagrożenie, a bohaterów czeka niezwykła podróż. Mało tego, Szczerbatek się zakocha.

„Ogród rodzinny. Przyjaciel [Zahradnictví: Rodinný přítel]”, reż. Jan Hřebejk, 2019

Pierwsza część czeskiej trylogii filmowej osadzonej w okupowanej przez nazistów Pradze. Obserwujemy losy trzech sióstr, których mężowie zostali zesłani do obozów koncentracyjnych za udział w ruchu oporu. Między jedną z nich a lekarzem rodziny zaczyna kiełkować uczucie.

„Prodigy. Opętany [The Prodigy]”, reż. Nicholas McCarthy, 2019

Sarah podejrzewa, że jej ośmioletni syn, który dziwnie się zachowuje, został opętany przez nadprzyrodzone siły. Szuka odpowiedzi w mrocznej przeszłości.

„Z najwyższego szczytu [Tout là-haut]”, reż. Serge Hazanavicius, 2017

Główny bohater, Scott Ferret, jest utalentowanym snowboardzistą. Marzy, by dokonać niemożliwego – zjechać z najwyższego szczytu Mount Everest najbardziej niebezpieczną trasą.   

„Zakon Świętej Agaty [St. Agatha]”, reż. Darren Lynn Bousman, 2018

Ciężarna Mary szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Z czasem zakonnice, które zaoferowały jej pomoc, ujawniają swoją przerażającą naturę.

2 komentarze:

  1. Również czekam na niektóre z tych filmów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem już po seansie Jak wytresować smoka 3 i naprawdę mogę polecić ;) Dodatkowo w 2019 roku wyszedł też Toy Story 4 online więc jak ktoś nie oglądał to również polecam!

    OdpowiedzUsuń