czwartek, 14 lutego 2019

Premiery filmowe: 14 i 15 lutegoStandardowo premiery filmowe w naszym kraju zdarzają się w piątki, jednak czasem dystrybutorzy zmieniają tę tradycję. Na przykład na walentynki, a co.

Tym razem zaczynamy od adaptacji znanej mangi, by na drugi dzień przenieść się w zupełnie inne klimaty. Czeka tam animacja o przygodach wikinga i jego smoka, wojenna Praga, dwa horrory i snowboard. Jest w czym wybierać. Miłego oglądania!
źródło: kinoinfo.pl.

„Alita: Battle Angel”, reż. Robert Rodriguez, 2019

Alita jest cyborgiem. Budzi się w świecie przyszłości, którego nie zna. Opiekuje się nią naukowiec, który stara się ją chronić przed jej przeszłością.

„Jak wytresować smoka 3 [How to Train Your Dragon: The Hidden World]”, reż. Dean DeBlois, 2019

Ostatnia część przygód wikinga Czkawki i jego smoka Szczerbatka. Tym razem nad ich krainię nadciąga potężne zagrożenie, a bohaterów czeka niezwykła podróż. Mało tego, Szczerbatek się zakocha.

„Ogród rodzinny. Przyjaciel [Zahradnictví: Rodinný přítel]”, reż. Jan Hřebejk, 2019

Pierwsza część czeskiej trylogii filmowej osadzonej w okupowanej przez nazistów Pradze. Obserwujemy losy trzech sióstr, których mężowie zostali zesłani do obozów koncentracyjnych za udział w ruchu oporu. Między jedną z nich a lekarzem rodziny zaczyna kiełkować uczucie.

„Prodigy. Opętany [The Prodigy]”, reż. Nicholas McCarthy, 2019

Sarah podejrzewa, że jej ośmioletni syn, który dziwnie się zachowuje, został opętany przez nadprzyrodzone siły. Szuka odpowiedzi w mrocznej przeszłości.

„Z najwyższego szczytu [Tout là-haut]”, reż. Serge Hazanavicius, 2017

Główny bohater, Scott Ferret, jest utalentowanym snowboardzistą. Marzy, by dokonać niemożliwego – zjechać z najwyższego szczytu Mount Everest najbardziej niebezpieczną trasą.   

„Zakon Świętej Agaty [St. Agatha]”, reż. Darren Lynn Bousman, 2018

Ciężarna Mary szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Z czasem zakonnice, które zaoferowały jej pomoc, ujawniają swoją przerażającą naturę.

5 komentarzy:

 1. Również czekam na niektóre z tych filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem już po seansie Jak wytresować smoka 3 i naprawdę mogę polecić ;) Dodatkowo w 2019 roku wyszedł też Toy Story 4 online więc jak ktoś nie oglądał to również polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już dawno po premierach, więc muszę potwierdzić że filmy które zostały tutaj wymienione są na prawdę świetnymi tytułami!

  OdpowiedzUsuń
 4. Większość już widziałem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wszystkie widzialem wiec wpadaja do kolejki!

  OdpowiedzUsuń