piątek, 8 lutego 2019

Premiery filmowe: 8 lutegoDrugi piąteczek lutego czas zacząć. Jak piątek, to i nowe filmy w kinach. Widzimy się w kinie?

Tym razem macie do wyboru całkiem ciekawe filmy. Oscarową Faworytę i Green Book, animację o klockowych bohaterach, polską komedię romantyczną oraz niemiecki dramat obyczajowy o miłości. Co wybieracie? Dajcie znać w komentarzach.

„Faworyta [The Favourite]”, reż. Yorgos Lanthimos, 2018

XVIII wiek, Anglia jest w stanie wojny z Francją. Schorowaną królową Annę zastępuje w rządach lady Sarah. Na dworze pojawia się służąca Abigail, która wkrótce zaprzyjaźnia się z władczynią. 10 nominacji do Oscara (co widać na biednym plakacie) – oj, zdecydowanie warto się temu przyjrzeć.

„Green Book”, reż. Peter Farelly, 2018

Były ochroniarz w klubie zostaje szoferem czarnego, ekstrawaganckiego muzyka jazzowego. Wspólna podróż podczas trasy koncertowej daje początek niezwykłej przyjaźni. Film oparty na prawdziwej historii. Murowany hit. 


„LEGO® PRZYGODA 2 [The LEGO Movie 2: The Second Part]”, reż. Mike Mitchell, 2019

Kontynuacja animacji z 2014 roku. Mieszkańcom Klocburga grozi niebezpieczeństwo ze strony wrogich najeźdźców, LEGO DUPLO. Aby uratować klockowy świat, Emmet, Batman, Lucy i ich przyjaciele wyruszają w podróż do odległej galaktyki. 


„Planeta Singli 3”, reż. Sam Akina, Michał Chaciński, 2019

Trzecia część filmowej komedii romantycznej, która podbiła serca polskich widzów. Ania i Tomek planują wesele na wsi u jego rodziny. Wszystko komplikuje niespodziewany przyjazd dawno niewidzianego ojca pana młodego. 


„Walc w alejkach [In den Gängen]”, reż. Thomas Stuber, 2018

Christian rozpoczyna pracę w supermarkecie jako asystent zaopatrzenia. Trafia do nieznanego mu wcześniej świata zgiełku, towarów, wózków widłowych i kolejek przy kasie, a przy okazji zakochuje się w koleżance z pracy – niestety zamężnej. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz