piątek, 1 lutego 2019

Premiery filmowe: 1 lutegoZgodnie z zapowiedziami na fanpage’u startuję z nowym cyklem wpisów! Już od dawna myślałam o tym, żeby zacząć pisać o premierach kinowych, ale jakoś nie mogłam się zebrać. W końcu uznałam, że czemu nie, jak nie teraz, to kiedy. To co, gotowi? Lecimy!

Posty z nowego cyklu będą pojawiać się co piątek, ponieważ jest to dzień filmowych premier. A zatem, pierwszego lutego mamy do wyboru m.in. kryminał, animację, filmy familijne i komedię. To co, na co idziecie do kina?

„Anioł [El ángel]”, reż. Luis Ortega, 2018

Lata 70., Buenos Aires. Carlito, chłopak o wyglądzie anioła, jest drobnym złodziejaszkiem. Z czasem, gdy trafia pod skrzydła przestępcy Ramona, do głosu dochodzi jego mroczna natura. Oparty na faktach argentyński kandydat do Oscara. Chyba warto!
[źródło: aniol.bestfilm.pl]

„Arktyka [Arctic]”, reż. Joe Penna, 2018

Mads Mikkelsen w roli faceta, który rozbija się samolotem pośrodku arktycznej tundry. Ocalały z katastrofy samotnik musi walczyć o przetrwanie.
[źródło: aksonstudio.pl]

„Dwie Ireny [As Duas Irenes]”, reż. Fabio Meira, 2017

Młodzieżowy, brazylijski film o dwóch trzynastoletnich imienniczkach, które odkrywają, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż im się wydawało.
[źródło: vivarto.pl]

„Heavy Trip [Hevi reissu]”, reż. Juuso Laatio, Jukka Vidgren, 2018


Norwesko-fińska komedia muzyczna o zespole metalowym, który ma szansę wystąpić podczas festiwalu.
[źródło: mayfly.pl]

„Mia i biały lew [Mia et le lion blanc]”, reż. Gilles de Maistre, 2018

Francuska produkcja familijna opowiadająca o niezwykłej przyjaźni dziesięcioletniej dziewczynki i białego lwa. Producentem jest Jacques Perrin, autor m.in. Mikrokosmosu.
[źródło: kinoswiat.pl]

„Mirai [Mirai no Mirai]”, reż. Mamoru Hosoda, 2018

Animacja japońska w reżyserii Mamoru Hosody, autora m.in. cudownych Wilczych dzieci. Pięcioletni Kun jest zazdrosny o młodszą siostrzyczkę, Mirai, która pojawia się w domu. Niespodziewanie chłopiec odkrywa, że może podróżować w czasie.
[źródło: nowehoryzonty.pl]

„The Dawn Wall”, reż. Josh Lowell, Peter Mortimer, 2017

Styczeń 2015 r. Alpiniści Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson podejmują próbę wejścia na Dawn Wall, ponad 900-metrową ścianę w Parku Narodowym w Yosemite w Kalifornii.
[źródło: dawnwall-film.com]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz