piątek, 31 października 2014

Podsumowanie miesiąca
            Z dniem dzisiejszym dobiegł końca październik. Na początku miesiąca zaczął się rok akademicki, a więc wszystkie studenciaki, w tym również i ja, powróciły na uczelnie. Drugi rok studiów ponoć jest najtrudniejszy i najcięższy, a w dodatku w tym roku czeka mnie odbycie praktyk studenckich – będzie zatem zabawnie. Już nie mogę się doczekać.
            Tymczasem, zgodnie z moim cyklem comiesięcznych podsumowań, nadszedł czas na zestawienie interesujących i ciekawych (wg mnie) informacji ze świata muzycznego i filmowego. Oto, co udało mi się zaobserwować:


PODSUMOWANIE MUZYCZNE

                                                         Powrót Tokio Hotel

źródło: <klik>
Zanim pojawili się Jonas Brothers, Justin Bieber oraz One Direction, to oni władali sercami nastolatek w całej Europie. Czwórka młodych Niemców, czyli zespół Tokio Hotel, zadebiutowali na scenie w roku 2005 i długo utrzymywali się w czołówce najpopularniejszych kapel. Pięć lat temu zniknęli z mediów, aby teraz powrócić z nową płytą oraz zmienionym, dojrzalszym wizerunkiem. Krążek pt. „Kings of Suburbia” miał swoją premierę w Niemczech 7 października (w USA ukaże się 11 listopada, zaś w Polsce jest już dostępny) i jest promowany singlem „"Love Who Loves You Back".


                                                   30-lecie Modern Talking

źródło: <klik>
Nie da się ukryć, że grupa Modern Talking to jeden z najpopularniejszych zespołów muzyki dance, który święci triumfy od trzech dekad. Ich ponadczasowe przeboje wciąż krolują na radiowych listach przebojów na całym świecie. Z okazji trzydziestolecia duet powraca z nową płytą zatytułowaną „30.”. To dwupłytowe wydawnictwo, gdzie na pierwszym krążku znalazło się 21 zremasterowanych przebojów grupy (w tym nowa, niepublikowana dotąd wersja hitu „Just We Two”), zaś na drugim – po raz pierwszy wydany 30-minutowy megamix największych hitów MT oraz sześć topowych utworów w niepublikowanych do tej pory wersjach. Premiera wydawnictwa odbyła się 7 października.
PODSUMOWANIE FILMOWE

 „Obvious Child” zwycięzcą 5. American Film Festiwal

źródło: <klik>
Dobiegła końca piąta edycja odbywającego się we Wrocławiu American Film Festival. Jest to jedyne wydarzenie kulturalne w Polsce, poświęcone niezależnemu kinu amerykańskiemu. W Kinie Nowe Horyzonty widzowie mogli zobaczyć 70 filmów, w tym trzy premiery światowe i 54 polskie. Łącznie odbyło się 137 seansów, które zgromadziły 17 tys. widzów. Festiwalowa publiczność, jak podczas poprzednich czterech edycji, i tym razem wybrała w głosowaniu zwycięzców. Główne nagrody zdobyły produkcje „Obvious Child” Gillian Robespierre w sekcji Spectrum autorstwa niezależnych amerykańskich twórców oraz w sekcji American Docs „Po prostu życie” (Life Itself, USA 2014) Steve’a Jamesa.

Z wydarzeń filmowych tylko to jedno zwróciło moją uwagę (reszta to zapowiedzi nowych produkcji, plotki o aktorach itd), tak że musicie mi wybaczyć.

Udanego Halloween!

1 komentarz: