niedziela, 30 listopada 2014

Podsumowanie miesiącaListopad dobiegł końca. Pogoda zdecydowanie się pogarsza, za oknami jest ponuro i zimno, coraz bliżej święta Bożego Narodzenia. W sobotę wróżyliśmy przyszłość z okazji imienin Andrzeja, a od poniedziałku czas zacząć przygotowania do świąt.
Oto, co zwróciło moją uwagę w świecie muzycznym i filmowym w przeciągu ostatniego miesiąca:

PODSUMOWANIE MUZYCZNE

 

Festiwal 7th Grupa Azoty Jazz Contest Tarnów 2014

           
           
źródło: <klik>
Już po raz siódmy w Tarnowie w dniach od 7 do 15 listopada odbyła się muzyczna uczta dla miłośników jazzu, czyli Grupa Azoty Jazz Contest. To muzyczne wydarzenie co roku czyni miasto stolicą jazzu, a to za sprawą znakomitych koncertów i międzynarodowych gwiazd. Główną gwiazdą festiwalu był John Scotfield, uznawany za najwybitniejszego gitarzystę muztyki jazz, bluesa i nurtu fusion, który podczas koncertu finałowego wystąpił z grupą Medeski/Martin&Wood. Oprócz niego publiczność (nie tylko polska, gdyż na festiwal przybyli także goście z Niemiec i Ukrainy) mogła podziwiać takich muzyków jak np. międzynarodowe trio Weston/Majchrzak/Gembalski, Krzesimir Dębski czy Anna Jurksztowicz.
Podczas festiwalu odbyły się również warsztaty i konkurs dla młodych muzyków jazzowych z całej Polski. 

Muzyczne Targi Co Jest Grane

źródło: <klik>
W dniach 28-30 listopada w Warszawie odbyła się czwarta już edycja Europejskich Targów Muzycznych „Gazety Co Jest Grane”. Są to trzy dni poświęcone muzyce w każdym z jej aspektów – do słuchania i kupienia, obejrzenia oraz spotkania z artystami. Gośćmi targów byli m.in. Kayah, Tymon Tymański, Misia Furtak, Urszula Dudziak.

PODSUMOWANIE FILMOWE

Nie żyje Stanisław Mikulski

źródło: <klik>
27 listopada rano smutna wiadomość obiegła Polskę prosto z jednego z warszawskich szpitali. O piątej nad ranem zmarł Stanisław Mikulski, aktor znany przede wszystkim z roli Hansa Klossa z serialu „Stawka większa niż życie”. Od tygodnia przebywał w szpitalu, zaś o śmierci poinformował wydawca jego biografii, Krzysztof Genczelewski. Miał 85 lat. 


 Mam nadzieję, że post choć trochę was zainteresował. Wszelkie uwagi piszcie w komentarzach albo na asku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz