piątek, 31 lipca 2015

Podsumowanie miesiącaDobiegł końca pierwszy miesiąc wakacji. Przed studentami pozostały jeszcze dwa, a przed uczniami – cały jeden. Tak czy siak, laba ciągle trwa. Wakacje to czas festiwali, mnóstwa koncertów i imprez. Zatem korzystajcie z wolności, ile dusza zapragnie, a przy okazji zerknijcie na małe podsumowanie filmowe i muzyczne lipca.

PODSUMOWANIE FILMOWE

Animator – festiwal filmów animowanych

W dniach 10-16 lipca w Poznaniu odbywał się międzynarodowy festiwal animacji pod nazwą Animator. To już ósma edycja imprezy, która co roku gromadzi wielu fanów filmów animowanych. Nie zabrakło nie tylko projekcji konkursowych, ale również paneli dyskusyjnych, spotkań z twórcami, warsztatów, koncertów z muzyką na żywo czy atrakcji dla najmłodszych. Podczas ceremonii wręczenia nagród jury statuetką Grand Prix, czyli Złotego Pegaza, nagrodziło wybitną postać polskiej animacji – prof. Jerzego Kucię. Uhonorowane zostały również takie animacje jak „China Violet”, „Dom” czy „World of Tomorrow”. Pełną listę nagrodzonych znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

10. Przegląd Filmowy Brave Festival

Brave Festival to przegląd teatralny organizowany od 2005 roku we Wrocławiu. Jednym z elementów programu festiwalowego jest przegląd filmowy. Odbyły się projekcje takich obrazów jak „Pieśni Bardów”, „Pieśń”, „Pustynni wędrowcy”, „Griot”, „Znikające marzenia”, „Dokumentalista”, „Hakawati”, „Bastion grzechu”, „Opowieść o Gordafarid”, „Kołysanka”, „Szeherezada”, „Zaginiony naszyjnik gołębicy” oraz „Bab’Aziz”. Odbyły się również spoktania z reżyserkami Selmą Vihunen i Tinatin Gurchiani oraz specjalistą od kultury Iranu, Albertem Kwiatkowskim. 
PODSUMOWANIE MUZYCZNE

Open’er Festival po raz czternasty

W jeden z najcieplejszych weekendów lata, 1-4 lipca, odbył się festiwal Open’er. Na lotnisku Gdynia-Kosakowo zagrały największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki, zabierając festiwalowiczów w prawdziwą muzyczną ucztę. Zagrali m.in. Modest Mouse, Alt-J, Die Antword, Chet Faker, Cisza Nocna, Drake, Faithless, Fisz Emade Tworzywo, Iza Lach, Julia Marcell, Lao Che, Mumford and Sons, Natalia Przybysz, The Prodigy oraz wielu innych. Pełną listę artystów tegorocznego Open’era możecie przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu.
  

10. edycja Reggaelandu

W dniach 10-11 lipca odbył się płocki festiwal muzyczny Reggaeland. Impreza ma za zadanie popularyzacji licznych odmian muzyki reggae, ska oraz rocksteady. W tym roku na festiwalu zagrały takie gwiazdy jak Bednarek, Grubson, Mesajah, Marika, Tabu, Tokyo Ska Paradise Orchestra, Mikkim oraz wiele innych. Odbyły się również projekcje filmowe, panele dyskusyjne i warsztaty, a dodatkową atrakcją dla uczestników festiwalu był darmowy dostęp do zabytków oraz płockich atrakcji turystycznych.

 źródła: 1234

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz